Elkészült Hajdúszoboszló befektetési honlapja

2021. Október 15.

Czeglédi Gyula, Hajdúszoboszló Város polgármesterének köszöntője.

Tisztelt Látogató!

Köszöntöm Önt Hajdúszoboszló újonnan létrehozott befektetési portálján!

A 21. században a városok versenyképességét befolyásoló minőségi aspektusok - mint a vállalkozói szféra közérzetefontos Hajdúszoboszló számára. Összhangban városunk jövőképével és gazdasági célkitűzéseivel Hajdúszoboszló Város Önkormányzata létrehozta a SzoboszloInvest befektetési honlapot, amely egy újabb mérföldkő a helyi vállalkozások támogatásában és a befektetésösztönzés területén.

2020-ban megalapítottuk a vállalkozásokat segítő Gazdaság- és vállalkozásfejlesztési munkacsoportot, majd ezt követően elfogadtuk Hajdúszoboszló 2030-ig szóló Vállalkozásfejlesztési Koncepcióját. A gazdasági élet szereplőivel folytatott közvetlen kommunikáció és az üzleti kapcsolatok erősítése fontos szerepet tölt be a városvezetés tevékenységében. Az elmúlt egy esztendőben hasznos információkkal, tanácsokkal, valamint pályázati anyagok összeállításával segítettük számos alkalommal a minket felkereső vállalkozásokat. A jövőben ezt a munkát jelentősen segíteni fogja a SzoboszloInvest platform.

Hajdúszoboszló jövőbe tekintő elvárása, hogy a lakosság számára megélhetést biztosító munkahelyek létrehozásában kulcsfontosságú szerepet betöltő vállalkozásokat támogassa, és egyben törekvései által vonzó környezetet teremtsen a gazdasági élet szereplői számára. Az a célunk, hogy vállalkozásaink új fejlesztéseket hajtsanak végre, hatékonyan tudjanak működni, hiszen ez a gazdasági növekedésen keresztül a lakosság életszínvonalának és életminőségének javulására is pozitív hatással bír.

Mindezt úgy tudjuk elérni, ha vonzó befektetési környezet megteremtésével a meglévő vállalkozások támogatása mellett, új befektetéseket is Hajdúszoboszlóra csábítunk. Ennek érdekében a honlapon bemutatásra kerülnek városunk főbb társadalmi és gazdasági adottságai, valamint térképre tettük az elérhető, ígéretes befektetési lehetőségeket. Utóbbi esetében az ipari övezet kialakításának kezdeményezésével a városvezetés is aktív szerepet vállal. Hajdúszoboszlón a hagyományos turisztikai szektorban elérhető befektetések mellett más ágazatokban is kiemelkedő potenciál rejlik. További bizakodásra ad okot a jelenleg tervezés alatt álló, 4-es számú főút 2x2 sávosra bővítése, amely új lehetőségeket kínál a városunkba befektetni szándékozók számára, hiszen Magyarország második legnagyobb városa, Debrecen, sokkal gyorsabban elérhetővé válik.

Végezetül reményemet fejezem ki aziránt, hogy a SzoboszloInvest.hu nagymértékben segíteni fogja a városunkban működő vállalkozások előrehaladását, valamint az új, munkahelyteremtéssel járó beruházások ösztönzésében is kiemelt szerepe lesz.

Czeglédi Gyula, Hajdúszoboszló Város Önkormányzatának polgármestere


A lehető felhasználói élmény érdekében úgynevezett sütiket (cookie) használunk. Ön hozzájárul a sütikhez, ha továbbra is használja weboldalunkat. Adatkezelési tájékoztató Elfogadom